Stacjonarne samorządowe warsztaty edukacyjne
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o programach polityki zdrowotnej, ale boicie się zapytać…
19. Międzynarodowe Sympozjum EBHC 2024
Shaping the future of sustainable healthcare
10-11 października 2024 | Kraków
Zapraszamy na darmowe warsztaty edukacyjne dla samorządów
Osoby biorące osobiście udział w 19. Sympozjum EBHC zapraszamy na darmowe warsztaty na temat wdrażania programów polityki zdrowotnej, które odbędą się w terminie: czwartek, 10 października 2024, godz. 15.15-16.45 (1 godz. 30 minut).
Plan warsztatów:
- Prezentacja kampanii „Polska Wolna od HCV”. Panel ekspercki z udziałem praktyków:
- prof. Jerzy Jaroszewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego
- Edyta Masłowskia-Parafian – ekspert pozyskiwania funduszy unijnych
- Marta Podhorecka – Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Senioralnych
- Maria Piętak-Frączek – Prezes Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich
- Magdaleny Władysiuk – Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC
- Wymiana doświadczeń. Część warsztatowa dotycząca praktycznych aspektów wdrażania i finansowania programów polityki zdrowotnej oraz wyzwań zdrowia publicznego: okazja do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń, szczególnie ważnych ze względu na niedawne wybory samorządowe i wiele nowych osób zajmujących się zdrowiem i profilaktyką w samorządach.
Nie przegap tej okazji – skorzystaj z przetartych szlaków przez meandry krajowych regulacji i wymagań wniosków unijnych.
* udział niepotwierdzony
Warsztaty poprowadzą
Edyta Masłowska-Parafian | Poland
Zastępca dyrektora ds. finansowych i operacyjnych Sieć Badawcza Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii. Magister zarządzania, z 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami oraz kształtowaniu i realizacji strategii finansowej jednostek. Ekspert ds. Funduszy Unijnych, od 2004 roku związana z administracją publiczną oraz pozyskiwaniem, wydatkowaniem i rozliczaniem projektów unijnych. do góry
Marta Podhorecka | Poland
Maria Piętak-Frączek | Poland
Magdalena Władysiuk | Poland
Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC. Wiceprezes firmy HTA Consulting, w której odpowiedzialna jest za strategiczny rozwój firmy. Jej głównym celem jest zapewnienie wysokiej jakości informacji i danych w oparciu o EBM i HTA. Podejmuje działania nie tylko na terenie Polski, ale także w Europie i Azji. Jej kluczowym zadaniem jest poprawa wyników leczenia pacjentów poprzez podejmowanie lepszych decyzji leczniczych.
W CEESTAHC jest odpowiedzialna za przygotowanie i zapewnienie platformy do dyskusji dla wszystkich zainteresowanych grup interesów w sektorze opieki zdrowotnej. Misją CEESTAHC jest poprawa jakości opieki zdrowotnej w oparciu o dowody.
Jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie oraz Ekonomii i MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
W latach 2006-2008 była członkiem corocznych spotkań HTAi. do góry
Jerzy Jaroszewicz | Poland
Profesor Jerzy Jaroszewicz, specjalista chorób zakaźnych i hepatolog, Kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pełni ponadto funkcję Wice-Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, jest członkiem Polskiej Grupy Ekspertów HBV, Polskiej Grupy Ekspertów NAFLD oraz doradcą Europejskiego Towarzystwa Chorób Wątroby (EASL) w zakresie schorzeń wątroby w Europie Centralnej i Wschodniej. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zakażeń HAV, HBV, HCV, HEV, chorób wątroby autoimmunologicznych, stłuszczeniowych, genetycznych i innych (badania chorób zakaźnych). Zajmuje się także leczeniem chorób odkleszczowych (m.in. boreliozy z Lyme), innych wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych chorób zakaźnych oraz immunoprofilaktyką. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku w 1999 r. Swoje umiejętności naukowe zdobywał w trakcie licznych staży zagranicznych (Aachen, Niemcy i Florencja, Włochy) m.in. w zakresie patofizjologii oraz technik hodowli komórek wątroby. W latach 2008-2010 prowadził badania naukowe w ramach grantów (DAAD, Erasmus, Deutsche Leberstiftung) w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii oraz Endokrynologii Wyższej Szkoły Medycznej w Hanowerze. Jest autorem i współautorem ponad 80 publikacji w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, licznych rozdziałów w podręcznikach i doniesień zjazdowych dotyczących przede wszystkim klinicznych i molekularnych aspektów wirusowych zapaleń wątroby. do góry
Tomasz Jan Prycel | Poland
Warunki udziału w warsztatach
- Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Krakowie i są adresowane tylko do osób uczestniczących osobiście w 19. Międzynarodowym Sympozjum EBHC.
- Warsztaty są darmowe.
- Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.
- Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
- Rejestracji można dokonać przez zamieszczony poniżej formularz lub telefonicznie.