Samorządowe warsztaty edukacyjne: stacjonarnie + online
Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o programach polityki zdrowotnej, ale boicie się zapytać…
19. Międzynarodowe Sympozjum EBHC 2024
Shaping the future of sustainable healthcare
10-11 października 2024 | Kraków
* Osoby zarejestrowane do udziału online w 19. Sympozjum EBHC nie muszą dodatkowo rejestrować się na te warsztaty. Warsztaty samorządowe będą kontynuacją streamingu Sympozjum i będą transmitowane w tej samej relacji live na kanale YouTube.
Relacja na żywo z 19. Sympozjum EBHC 2024
Zapraszamy na darmowe warsztaty edukacyjne dla samorządów
Osoby biorące osobiście udział w 19. Sympozjum EBHC zapraszamy na darmowe warsztaty na temat wdrażania programów polityki zdrowotnej, które odbędą się w terminie: czwartek, 10 października 2024, godz. 15.15-16.45 (1 godz. 30 minut).
Plan warsztatów:
- Prezentacja kampanii „Polska Wolna od HCV”. Panel ekspercki z udziałem praktyków:
- prof. Jerzy Jaroszewicz – Prezes Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego
- Edyta Masłowskia-Parafian – ekspert pozyskiwania funduszy unijnych
- Marta Podhorecka – Przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Senioralnych
- Maria Piętak-Frączek – Prezes Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich
- Tomasz Tatara – kierownika Działu Programów Polityki Zdrowotnej w Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji (AOTMiT).
- Magdaleny Władysiuk – Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC
- Wymiana doświadczeń. Część warsztatowa dotycząca praktycznych aspektów wdrażania i finansowania programów polityki zdrowotnej oraz wyzwań zdrowia publicznego: okazja do zadawania pytań oraz wymiany doświadczeń, szczególnie ważnych ze względu na niedawne wybory samorządowe i wiele nowych osób zajmujących się zdrowiem i profilaktyką w samorządach.
Nie przegap tej okazji – skorzystaj z przetartych szlaków przez meandry krajowych regulacji i wymagań wniosków unijnych.
* udział niepotwierdzony
Warsztaty poprowadzą
Jerzy Jaroszewicz | Poland
Profesor Jerzy Jaroszewicz, specjalista chorób zakaźnych i hepatolog, Kierownikiem Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Pełni ponadto funkcję Wice-Przewodniczącego Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, jest członkiem Polskiej Grupy Ekspertów HBV, Polskiej Grupy Ekspertów NAFLD oraz doradcą Europejskiego Towarzystwa Chorób Wątroby (EASL) w zakresie schorzeń wątroby w Europie Centralnej i Wschodniej. Specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zakażeń HAV, HBV, HCV, HEV, chorób wątroby autoimmunologicznych, stłuszczeniowych, genetycznych i innych (badania chorób zakaźnych). Zajmuje się także leczeniem chorób odkleszczowych (m.in. boreliozy z Lyme), innych wirusowych, bakteryjnych i grzybiczych chorób zakaźnych oraz immunoprofilaktyką. Ukończył Akademię Medyczną w Białymstoku w 1999 r. Swoje umiejętności naukowe zdobywał w trakcie licznych staży zagranicznych (Aachen, Niemcy i Florencja, Włochy) m.in. w zakresie patofizjologii oraz technik hodowli komórek wątroby. W latach 2008-2010 prowadził badania naukowe w ramach grantów (DAAD, Erasmus, Deutsche Leberstiftung) w Klinice Gastroenterologii, Hepatologii oraz Endokrynologii Wyższej Szkoły Medycznej w Hanowerze. Jest autorem i współautorem ponad 80 publikacji w czasopismach z Listy Filadelfijskiej, licznych rozdziałów w podręcznikach i doniesień zjazdowych dotyczących przede wszystkim klinicznych i molekularnych aspektów wirusowych zapaleń wątroby. do góry
Edyta Masłowska-Parafian | Poland
Zastępca dyrektora ds. finansowych i operacyjnych Sieć Badawcza Łukasiewicz – ITECH Instytut Innowacji i Technologii. Magister zarządzania, z 20 letnim doświadczeniem w zarządzaniu finansami oraz kształtowaniu i realizacji strategii finansowej jednostek. Ekspert ds. Funduszy Unijnych, od 2004 roku związana z administracją publiczną oraz pozyskiwaniem, wydatkowaniem i rozliczaniem projektów unijnych. do góry
Marta Podhorecka | Poland
Prof. Marta Podhorecka jest fizjoterapeutką, specjalistką w dziedzinie promocji zdrowia i edukacji zdrowotnej, twórczynią i realizatorką projektów dedykowanych seniorom, profesorem w Katedrze Geriatrii CM Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Przewodniczacą Rady ds. Polityki Senioralnej w Ministerstwie ds. Polityki Senioralnej. Jest członkinią bydgoskiej Rady ds. Równego Traktowania, International Association of Gerontology, wiceprezeską oddziału kujawsko-pomorskiego Polskiego Towarzystwa Gerontologicznego oraz członkinią Zarządu Głównego Stowarzyszenia Fizjoterapia Polska. Za swoją działalność́ popularyzatorską oraz badania na rzecz seniorów, a w szczególności inicjatywy przeciwdziałania ich dyskryminacji oraz propagowania integracji międzypokoleniowej, otrzymała w 2019 r. pierwszy tytuł “Przyjaciela Seniora” nadany przez Fundację Jolanty Kwaśniewskiej “Porozumienie bez barier”. do góry
Maria Piętak-Frączek | Poland
Pracuje w Urzędzie Miasta Krakowa od 20 lat od 1999 r. Ukończyła studia wyższe w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego na Wydziale Ochrony Zdrowia, Instytut Pielęgniarstwa, w roku 1997 studia podyplomowe w zakresie promocji zdrowia w Instytucie Zdrowia Publicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego, w 2012 roku studia podyplomowe o kierunku „Gospodarka i administracja publiczna” w ramach Małopolskiej Szkoły Administracji Publicznej Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie oraz w roku 2019 studia podyplomowe o kierunku „ HTA i EBM w zarządzaniu w ochronie zdrowia” w ramach projektu „Rozwój kompetencji kadry administracyjnej i zarządzającej dla poprawy jakości w ochronie zdrowia” organizowanego przez Uniwersytet Jagielloński, Wydział Nauk o Zdrowiu. Od początku swojej pracy zajmuje się opracowaniem założeń Miejskiego Programu Ochrony Zdrowia „Zdrowy Kraków”, organizacją konferencji, szkoleń i imprez plenerowych o charakterze zdrowotnym w tym „Krakowskich Dni Zdrowia”. Współpracuje z licznymi regionalnymi i krajowymi instytucjami działającymi w ochronie zdrowia. Jednocześnie jest przedstawicielem Gminy Miejskiej Kraków w Stowarzyszenia Zdrowych Miast Polskich i Prezesem Zarządu Stowarzyszenia. W ramach tej działalności jest m.in. współorganizatorem spotkań dla miast członkowskich w zakresie istotnych problemów ochrony zdrowia i profilaktyki zdrowotnej. Menedżer ochrony zdrowia – ukończone w roku 2022 studia podyplomowe: Zarządzanie ochroną zdrowia. do góry
Magdalena Władysiuk | Poland
Prezes Stowarzyszenia CEESTAHC. Wiceprezes firmy HTA Consulting, w której odpowiedzialna jest za strategiczny rozwój firmy. Jej głównym celem jest zapewnienie wysokiej jakości informacji i danych w oparciu o EBM i HTA. Podejmuje działania nie tylko na terenie Polski, ale także w Europie i Azji. Jej kluczowym zadaniem jest poprawa wyników leczenia pacjentów poprzez podejmowanie lepszych decyzji leczniczych.
W CEESTAHC jest odpowiedzialna za przygotowanie i zapewnienie platformy do dyskusji dla wszystkich zainteresowanych grup interesów w sektorze opieki zdrowotnej. Misją CEESTAHC jest poprawa jakości opieki zdrowotnej w oparciu o dowody.
Jest absolwentką Akademii Medycznej w Lublinie oraz Ekonomii i MBA na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie.
W latach 2006-2008 była członkiem corocznych spotkań HTAi. do góry
Tomasz Tatara | Poland
Doktor nauk o zdrowiu, specjalista ds. zdrowia publicznego, ukończył Warszawski Uniwersytet Medyczny. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie zawodowe jako pracownik badawczo-dydaktyczny oraz analityk farmakoekonomii i HTA (ocena technologii medycznych). W Agencji Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji pełni rolę kierownika Działu Programów Polityki Zdrowotnej Wydziału Oceny Technologii. Były członek Zespołu do spraw koordynacji działań profilaktycznych przy Ministrze Zdrowia, Zespołu do opracowania planu naprawczego dla odbudowy profilaktyki onkologicznej w związku z pandemią SARS-COV-2 oraz Zespołu do spraw zmian systemowych w zdrowiu publicznym. Obecnie członek Wojewódzkiej Rady do spraw potrzeb zdrowotnych dla województwa warmińsko-mazurskiego. Jest autorem licznych publikacji naukowych, skryptów, rozdziałów monografii w dziedzinie zdrowia publicznego, ochrony zdrowia i farmakoekonomii. Przeprowadził wiele analiz farmakoekonomicznych dot. oceny technologii lekowych, dostępnych w ramach programów lekowych oraz programów polityki zdrowotnej. Prowadzi wykłady z zakresu zdrowia publicznego i farmakoekonomii na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. do góry
Tomasz Jan Prycel | Poland
Dyrektor Zarządzający CEESTAHC. Absolwent Wydziału Lekarskiego Łódzkiego Uniwersytetu Medycznego i Podyplomowego Studium Zarządzania w Ochronie Zdrowia w Instytucie Medycyny Pracy im. Prof. J. Nofera. Ekspert w obszarze współpracy i tworzenia projektów zdrowotnych z jednostkami samorządu terytorialnego, z wieloletnim doświadczeniem w tworzeniu platform edukacyjnych wspomagających proces tworzenia wysokiej jakości programów zdrowotnych w istotnych obszarach zdrowia publicznego. Prezes Europejskiej Fundacji Rozwiązywania Problemów Zdrowotnych. Współtwórca projektu edukacyjnego „ZdrowieCzłowiekProfilaktyka” adresowanego do środowisk samorządowych oraz pracodawców. Inicjator portalu ww.dobreprogramyzdrowotne.pl zawierającego Kreator Programów Zdrowotnych oraz materiały edukacyjne dla twórców programów polityki zdrowotnej. do góry
Warunki udziału w warsztatach “Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o programach polityki zdrowotnej, ale boicie się zapytać…”
- Warsztaty odbędą się stacjonarnie w Krakowie, ale będą również transmitowane online.
- Osoby zarejestrowane do udziału online w 19. Sympozjum EBHC nie muszą dodatkowo rejestrować się na te warsztaty. Warsztaty samorządowe będą kontynuacją streamingu Sympozjum i będą transmitowane w tej samej relacji live na kanale YouTube.
- Warsztaty są darmowe.
- Warsztaty będą prowadzone w języku polskim.
- Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.
- Rejestracji można dokonać przez zamieszczony poniżej formularz lub telefonicznie.
Rejestracja udziału osobistego
w warsztatach „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o programach polityki zdrowotnej, ale boicie się zapytać…”
Osoby zarejestrowane do udziału online w 19. Sympozjum EBHC nie muszą się dodatkowo rejestrować na te warsztaty. Warsztaty samorządowe będą kontynuacją streamingu Sympozjum i będą transmitowane w tej samej relacji live na kanale YouTube.
Osoby zarejestrowane do udziału online w 19. Sympozjum EBHC nie muszą się dodatkowo rejestrować na te warsztaty. Warsztaty samorządowe będą kontynuacją streamingu Sympozjum i będą transmitowane w tej samej relacji live na kanale YouTube.
Program | Prelegenci | Partnerzy | Patroni honorowi | Warunki uczestnictwa | Preliminary Programme PL – 2 MB | Final Programme PL – 2,7 MB